Okullar Ne Zaman Açılacak? – Eğitim Dönemi Ne Zaman Başlayacak?

okul-ne-zaman-acilacak-egitim-ne-zaman-baslayacak-klipizlesene

Okulların Açılışı Erteleniyor mu? Okullar Ne zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı,  okulların ne zaman açılacağı ve 2016-2017 eğitim öğretim yılı başlangıç tarihi ile ilgili düzenlemeye gidiyor. MEB tarafından yapılan hesaplamalara göre okulların açılış tarihinde erteleme olmayacak.

 

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı (MEB ) İsmet Yılmaz tarafından bir basın açıklaması ile gündeme getirildi.

MEB – Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yüzbinlerce öğretmenin ve milyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2016- 2017 öğretim yılının ders başı yapma tarihinin yani okulların açılma tarihinin, FETÖ terör örgütü tarafından haince yapılan ve halkın Türkiye’ye sahip çıkması ile engellenen ve bozguna uğratılan darbe girişimi ve FETÖ okullarında çalışan öğretmenlerin açığa alınma ve FETÖ’ye destek veren okulların kapanması operasyonlarından etkilenip etkilenmeyeceği yönündeki merakını gideren bir açıklamaya imzasını attı. Bakan İsmet Yılmaz’ın açıklamaları 2016 2017 eğitim yılında okulların açılışının gecikmeceği yönünde oldu.

Konuyla ilgili komik videomuz aşağıdaki gibidir:

Öğrencilerin tatilleri genellikle 3 ay, öğretmenlerin tatilleri genellikle 2 ay olmaktaydı. Bu durumda, 2016 – 2017 eğitim yılının standart takvime göre açılış tarihi 19 Eylül Pazartesi olarak öngörülüyordu.

Takvim Gazetesinde yer alan habere göre okulların açılması Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan çalışma takvimine göre 19 Eylül 2016’de başlayacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılının bitişi 2017 yılında 9 Haziran’da olacak.  Takvim Gazetesinde yer alan haberdeki tarihlere göre sömestr dönemi 6 Şubat’ta başlayacak.

okul-ne-zaman-acilacak-egitim-ne-zaman-baslayacak-klipizlesene
okul-ne-zaman-acilacak-egitim-ne-zaman-baslayacak-klipizlesene

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce 12 Eylül  2016 olarak açıklanan okulların açılma tarihi daha sonra 19 Eylül’e ertelenmişti. Şimdi okulların açılma tarihinde bir erteleme daha söz konusu olmuyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılma,  KPSS ÖABT sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacak yerleştirmeler  eğer ki yetişmezse sorusu karşısında okullarla ilgili yeni bir basın açıklaması yaptı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz  ” içinde bulunduğumuz durumda,  okulların açılması ertelenmeyecek. 2016- 2017 Eğitim Öğretim dönemi 19 Eylül 2016 tarihine kadar açılmış olacak. Bunun öncesinde  Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizler atamaları ve yerleştirmeleri tamamlayacağız.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir